Zespół Wokalny Ars Chori tworzą pasjonaci muzyki, amatorzy i profesjonaliści specjalizujący się w śpiewie wielogłosowym. Założony został w 2001 roku.
Dyrygentem zespołu jest Zbigniew Tupczyński – absolwent Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. Mieczysława Nowakowskiego i Międzywydziałowego Studium Muzyki Dawnej prowadzonego przez Agatę Sapiechę, a także tenor w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W repertuarze Zespołu znajdują się wielogłosowe opracowania a cappella znanych i mniej znanych kompozycji autorów z całego świata oraz koncerty i dzieła oratoryjne z towarzyszeniem zespołów instrumentalnych, zarówno grup kameralnych, jak i orkiestr symfonicznych.
Artyści Ars Chori doskonale czują się praktycznie we wszystkich gatunkach muzyki – w repertuarze zespołu znajdują się utwory sakralne i rozrywkowe, pieśni patriotyczne i piosenki ludowe, kolędy i madrygały.
Koncerty zespołu to niejednokrotnie widowiska tematyczne, na których prócz śpiewu można podziwiać taniec w wykonaniu grup tanecznych i grę aktorską prowadzących konferansjerów.

Zespół współpracuje ze znanymi artystami m.in. z  Justyną Reczeniedi, Jerzym Cembrzyńskiem, Agatą Sapiechą, Judytą Tupczyńską, Tomaszem Warmijakiem, Tomaszem Bielskim, Jakubem Burzyńskim, Katarzyną Bienias, Moniką Dobrzyńską-Krysiak, Zespołem Con Passione i Zespołem Filatura di Musica, , i innymi

W 2015 roku Ars Chori zadebiutował w Filharmonii koncertem „Treny” do słów Aldony Kraus w opracowaniu Jerzego Cembrzyńskiego.
W grudniu 2018 wystąpił z dwoma koncertami dla dzieci i młodzieży pt.: Stuletnia Gwiazdka w Filharmonii Narodowej w Warszawie.