Zespół Wokalny Ars Chori tworzą pasjonaci muzyki specjalizujący się w śpiewie wielogłosowym. Powstał w 2001 roku z inicjatywy Macieja Cegielskiego – kompozytora i dyrygenta, wieloletniego chórmistrza profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego i Filharmonii Narodowej) oraz Anny Burczyńskiej – sopranistki. Od 2004 r. dyrygentem zespołu jest Zbigniew Tupczyński – absolwent Dyrygentury Chóralnej w klasie prof. Mieczysława Nowakowskiego i Międzywydziałowego Studium Muzyki Dawnej prowadzonego przez Agatę Sapiechę, a także tenor w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W repertuarze Zespołu znajdują się wielogłosowe opracowania a cappella znanych i mniej znanych kompozycji autorów z całego świata oraz koncerty i dzieła oratoryjne z towarzyszeniem zespołów instrumentalnych, zarówno grup kameralnych, jak i orkiestr symfonicznych. Artyści Ars Chori doskonale czują się praktycznie we wszystkich gatunkach muzyki – w repertuarze zespołu znajdują się utwory sakralne i rozrywkowe, pieśni patriotyczne i piosenki ludowe, kolędy i madrygały. Koncerty zespołu to niejednokrotnie widowiska tematyczne, na których prócz śpiewu można podziwiać taniec w wykonaniu grup tanecznych i grę aktorską prowadzących konferansjerów.

Zespół współpracuje ze znanymi artystami m.in. z  Justyną Reczeniedi, Jerzym Cembrzyńskiem, Zespołem Con Passione i Zespołem Filatura di Musica.

W 2015 roku Ars Chori zadebiutował w Filharmonii koncertem „Treny” do słów Aldony Kraus w opracowaniu Jerzego Cembrzyńskiego.