top of page

Jazzowy świat kolęd

Fundacja Ars Chori była organizatorem koncertu kolęd, do których jazzowe aranżacje napisał (specjalnie dla Ars Chori) znany muzyk, aranżer i kompozytor Tomasz Bielski. W koncercie, którego premiera odbyła się 29 grudnia 2019 roku w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie, zaprezentowane zostały publiczności popularne utwory okresu bożonarodzeniowego, wykonane w nowatorskich aranżacjach, w zmienionej harmonii i nowej szacie brzmieniowej, wyraźnie różniącej się od dotychczas znanych. Wykorzystanie chóru, solistów i muzyków jazzowych zaowocowało powstaniem nowych opracowań łączących jazz, romantyzm i elementy stylu barokowego.

W koncercie wystąpili: Dyrygent – Zbigniew Tupczyński Soliści: Tomasz Bielski, Monika Dobrzyńska – Krysiak, Joanna Gontarz, Agnieszka Mietlicka Tomasz Bielski Jazz Orchestra Zespół Wokalny Ars Chori

Koncert poprowadzili: Ewa Cupryjak i Marcin Kumosiński

Premiera koncertu odbyła się w świątecznej scenerii świateł którą przygotowała i zrealizowała firma High Power. Wydarzenie zgromadziło ponad 1200 widzów.

Koncert finansowany był przez Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

Organizator: Fundacja Ars Chori Współorganizator: Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego

Fot. Bruno Fidrych
1 wyświetlenie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page