top of page

Piosenki starej Warszawy

Koncert ten utrzymany jest w klimacie dawnej Warszawy

z okresu międzywojennego i powojennego.

Piosenki starej Warszawy.jpg
Projekt-Autorski-Fundacji-Ars-Chori.png

W repertuarze znajdują się między innymi takie utwory, jak: Śpij, kochanie – kołysanka wykonywana przez Eugeniusza Bodo; Miłość Ci wszystko wybaczy – szlagier Hanki Ordonówny; On nie powróci już – tango z repertuaru Chóru Dana, wielokrotnie śpiewane podczas bankietów w restauracji „Adria”; Piosenka o mojej Warszawie – z repertuaru Kabaretu Qui Pro Quo, śpiewana przez Mieczysława Fogga; utwór Dulcynea – lansowany przez Tadeusza Olszę oraz Ta mała piła dziś – piosenka wykonywana przez Zulę Pogorzelską. Podczas koncertu zabrzmi także Chodź na Pragę – przebój z rewii „Uśmiech Warszawy” wystawionej w Morskim Oku w 1930 roku, Jak przygoda, to tylko w Warszawie – piosenka z pierwszego kolorowego polskiego filmu pełnometrażowego Przygoda na Mariensztacie, z repertuaru Andrzeja Boguckiego i Chóru Czejanda, oraz inne znane i lubiane przeboje tamtego okresu.


Kolejność prezentowania utworów jest nieprzypadkowa – układają się one w historię miłosną, którą w humorystyczny sposób opowiada prowadzący.
 

Całości dopełniają układy taneczne wykonywane przez członków zespołu Woda na Młyn, a dodatkowego kolorytu nadają koncertowi stroje wykonawców stylizowane na modę tamtych lat.

Fot. Brunon Fidrych

Piosenki
bottom of page